Haber

DSÖ’den açıklama: Dehşete düştük!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Gazze Şeridi’nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yakınlarında hastaları tahliye eden ambulans konvoyuna düzenlenen, ölüm ve yaralanmalara neden olan saldırı karşısında büyük bir dehşete düştüklerini belirtti.

Ghebreyesus, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi kampüsünün girişini vurduğunu X sosyal medya platformunda paylaştı.

“Şifa Hastanesi yakınlarında hastaları tahliye eden ambulans konvoyuna düzenlenen, hasar, ölüm ve yaralanmalara neden olan saldırı bizi tamamen dehşete düşürdü” diyen Ghebreyesus, hastaların, sağlık çalışanlarının, tesislerin ve ambulansların her zaman korunması gerektiğini yineledi.

Ghebreyesus, İsrail ile Filistin arasında devam eden gerilim karşısında derhal ateşkes çağrısında bulundu.

İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi kampüsünün girişini vurduğu, ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İsrail ordusunun Şifa Hastanesi yerleşkesinin girişini bombalaması sonucu ölenler oldu.

İsrail’in Şifa Hastanesi girişine saldırısı, yaralıları Mısır’da tedavi altına almak üzere taşıyan ambulans konvoyunun yola çıkmak üzere olduğu sırada gerçekleşti.

Saldırı sonucunda yaralıları taşıyan ambulanslarda büyük hasar meydana geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu