Haber

Burhaniye Belediyesi Çalışanlarının Maaşları Yüzde 70 Arttı

Burhaniye Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi İşçileri A.Ş., DİSK/Genel-İş Sendikası ile birlikte yürürlükte olan 2023-2024 toplu iş sözleşmesinin ilk 6 aylık güncellemelerini belirledi. Bu güncelleme sonucunda Burhaniye Belediyesi’nde çalışan işçilerin en düşük maaşına sosyal yardımla birlikte yüzde 70 zam yapıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, belediye çalışanlarına maddi ve manevi destek olduklarını vurgulayarak, emeğin ve emeğin büyük bedeller taşıdığını söyledi. Tüm çalışanları ile büyük bir aile olduklarını dile getiren Lider Deveciler, ilk 6 aylık maaş güncellemesinin tüm çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Deveciler, “Burhaniye’mizi güzelleştirecek hizmetler üretmeye çalışıyoruz. Bu hizmetleri üretirken çalışanlarımızın hak ettiklerini almaları için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Meslektaşlarımızı enflasyon karşısında ezmemeye kararlıyız. Toplu İş Sözleşmesi’nde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme sonucunda çalışanların en düşük maaşına sosyal yardımlarla birlikte yüzde 70 zam yapıldı ve işçilerin en düşük maaşı 18 bin 625 liraya yükseldi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu